Pre deti a mamičky

Magazín pre mamičky a budúce mamičky

Zdravie

6 rád, ako ostať krásna a zdravá počas náročných dní

Každý z nás zažíva dni, kedy by sa najradšej zahrabal v teplom pyžamku do postele a nos vystrčil maximálne pri prepínaní seriálov a dopĺňaní maškŕt. V skutočnosti však musíme stihnúť milión vecí, nedarí sa nám a nevieme naskočiť na pozitívnu vlnu. Vtedy je ťažké cítiť sa krásna a zdravá, práve naopak, cítime sa vyčerpane a akoby na nás niečo liezlo.

 

Niekedy máme zlý deň práve preto, že sa necítime dobre vo svojej vlastnej koži. Zažili sme to všetky. Preto pre vás máme šesť tipov, ako si to počas náročných dní uľahčiť.

 

Dlhotrvajúca manikúra

Pravidelné lakovanie a odlakovanie nechtov, ktoré sa neustále odlupujú a nevyzerajú perfektne… Poznáte to? Tak na to rýchlo zabudnite. Vďaka lampe na gélové nechty si môžete vytvoriť dokonalú manikúru na každý deň. Nemusíte si ich večer upravovať, jednoducho sa zobudíte a môžete naplno vyraziť aj do toho najnáročnejšieho dňa a vyzerať pri tom upravene a skvelo. Upravené nechty totiž na nás podvedome pôsobia pozitívne a ženy, ktoré sa starajú o svoje ruky pokladáme za elegantné.

 

Odpočinok je základom zdravia aj krásy

V posteli by sme mali stráviť minimálne osem hodín denne hlbokým spánkom. To prispieva ku kráse, pretože regenerujú všetky bunky nášho tela a zároveň to podporuje zdravie ako prevencia civilizačných chorôb. Aby sa vám spalo dobre, doprajte si kvalitnú drevenú posteľ. Nebudú sa z nej šíriť toxické výpary a umocní pocit tepla a pohodlia.

Pre dokonalý odpočinok potrebujeme zaručiť aj kvalitný antialergický matrac. Zlepšujú dýchanie, pretože sa v nich neusádza prach a mikroorganizmy tak, ako v bežných matracoch bez antialergickej úpravy. Dbajte aj na to, aby bol dostatočne tvrdý a poskytoval oporu pre chrbticu. Vstávanie s bolesťou je totiž to posledné, čo vám pridá na kráse.

 

Oblečte si obľúbený outfit a doplňte ho parfumom

Outfit, ktorý zbožňujete, vám zlepší náladu aj počas náročného dňa. Keď ste spokojná s tým, čo vidíte v zrkadle, ste hneď o kúsok šťastnejšia a sebavedomejšia. Ale nejde iba o to, ako outfit vyzerá, ale aj o to, z akých je materiálov a ako pôsobí na vašu pokožku.

Parfum, ktorý máte rada, pôsobí ako aromaterapia. Naše spomienky sú úzko spojené s vôňami, preto vás instantne vrátia do okamihov, ktoré máte s nimi prepojené – napríklad do svadobného dňa alebo na dovolenku, kde ste si ho kúpili. Pozdvihne vašu náladu a zlepší náročný deň.

 

Zatancujte si

Keď sa cítime skleslo, chorľavo a škaredo, môže to byť spôsobené nedostatkom energie. Okrem zdravej stravy a pitného režimu nám ku kráse a zdraviu pomáha aj pohyb. To je ale to posledné, na čo počas náročných dní vyčleňujeme svoj čas. Nájdite si aspoň pár minút a zatancujte si na svoju obľúbenú pieseň. To vám dodá energiu hneď dvakrát – pohyb a dobrá hudba pôsobia upokojujúco.

 

Vyberte sa do prírody

Tento tip je zameraný skôr na zdravie, ktoré sa časom odrazí aj na našej kráse. Psychická aj fyzická pohoda sa dá dosiahnuť pomocou pravidelných prechádzok v prírode. Medzi stromami v lese alebo v parku sa nadýchate čerstvého vzduchu a získate novú perspektívu. Počas náročných dní si doprajte aspoň krátku prechádzku pred večerou alebo počas obedňajšej pauzy.

 

Doprajte si studenú sprchu

Otužovanie prospieva zdraviu, pretože sme vďaka nemu odolnejší voči bežným sezónnym chorobám, ako je chrípka či nádcha. Zároveň však prekrvuje pokožku a tak prispieva k jej kráse. Ráno otočte kohútik z horúcej vody na chladnejšiu a užívajte si ju spolu s voňavým sprchovým gélom alebo s esenciálnymi olejmi.

Povzbudivo pôsobí napríklad rozmarín, bazalka alebo mäta. Vyčistia vám myseľ a pozitívne naladia. Keďže psychika je úzko prepojená s našou imunitou, energetizujúca sprcha je tým pravým.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Pre deti a mamičky. Snaží sa vám priniesť tie najzaujímavejšie informácie o materstve, deťoch, ale aj o zdraví a životnom štýle mamičiek.