Pri nákupe vhodných hračiek pre deti je dôležité zohľadniť niekoľko faktorov, aby vašim najmenším vyhovovali. Čo všetko zvážiť pri výbere detských hračiek?
Kritéria výberu vhodnej hračky pre deti
Pri výbere a nákupe hračky zvážte nasledujúce faktory.
Vek dieťatka
Najdôležitejšia vec, na ktorú treba prizerať, je práve vek bábätka. Hračky sú väčšinou prispôsobené schopnostiam dieťaťa. Sú navrhované tak, aby ich deti v konkrétnom veku čo najlepšie pochopili a dokázali s nimi narábať.
Bezpečnosť bábätka
Možno sa vám zdá, že dnešné moderné hračky sú bezpečné. No nie je tomu tak. S bezpečnosťou priamo súvisí prvý bod, ktorý sme spomenuli, nakoľko hračky s malými časťami sú určite označené vekovou hranicou. Pre tých najmenších teda nie sú vhodné.
Bezpečnosť rozoznáte už na prvý pohľad.
5 dôvodov prečo deťom kupovať hračky
Hračky podporujú kreativitu
Detskú fantáziu a predstavivosť je potrebné podporovať. Preto deťom doprajte hračky, ktorú sú určené práve na rozvoj kreativity. Nechajte ich skladať, maľovať, ukladať a meniť.
Fyzický rozvoj
Hračky, ktoré podporujú fyzický rozvoj, nie sú nijak zvláštne a vlastne ani „moderné“. Čo trebárs úplne klasický šarkan, ktorého si budete púšťať na čerstvom vzduchu v prírode? Ideálny je aj kočiarik s bábikou, ktorú môžete s dcérkou uspávať von.
Mnohé hračky rastú s dieťaťom
Detské hračky sú pomerne drahé. Ušetriť môžete tak, že budete kupovať hračky, ktoré rastú spolu s bábätkom a budú ho baviť viac než pár mesiacov.
Hranie poskytuje multisenzorický zážitok
Pre svoje dieťa nájdite také hračky, ktoré dokážu viac ako len jednu vec. Hračky, ktoré sa rozsvecujú, vydávajú zvuky a sú vyrobené z rôznych materiálov.
Takéto hračky zaujmú viacero zmyslov vášho dieťaťa. Ich najväčšou výhodou je fakt, že dokážu stimulovať detskú myseľ natoľko, že sa s nimi vydržia hrať dlhšie.
Hračky, ktoré podporujú učenie
Hračky, ktoré sa rozsvietia alebo vydávajú zvuky, sú zábavné, no ich hlavnou funkciou je stimulácia mysle vášho dieťaťa.
Deti majú prirodzenú potrebu skúšať nové veci. Učia sa veľmi rýchlo a vy by ste ich v tom mali jednoznačne podporiť. Jednoducho využite ich prirodzenosť. Najviac sa dieťa naučí do 4. roku života.
Investujte do hračiek, ktoré deti nútia riešiť problémy a kriticky premýšľať. Rovnako im môžete kupovať rôzne knihy so zvukom, ktoré ich zoznámia so svetom naokolo.
zdroj: sponzorovaný článok
obrázok: unsplash.com