Pre deti a mamičky

Magazín pre mamičky a budúce mamičky

DetiVybavenie

Porovnanie autosedačiek 2023

Aktualizované 2.2.2023
 
Pre našich najmenších chceme len to najlepšie. Patrí k tomu aj najbezpečnejšia možnosť prepravy v aute. Pripravili sme pre vás porovnanie autosedačiek, pomocou ktorého vyberiete pre svojho juniora alebo malú princeznú tú najkvalitnejšiu možnosť.

 

V našom teste sme detské autosedačky rozdelili do 3 kategórií: od 0 do 13 kilogramov, od 9 do 18kg, a od 15 do 36kg. V každej kategórii sme vybrali 2 najlepšie autosedačky pre rok 2023. Merané vlastnosti a výhody autosedačiek si prečítate v popise jednotlivých autosedačiek.

 

A) AUTOSEDAČKY OD 0 DO 13 KG

1. BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 2022

Najlepšie autosedačky
Autosedačka BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 2022

Tento nováčik si získal srdcia rodičov novorodencov svojim škandinávskym zmyslom pre bezpečnosť. Disponuje výplňou zo špeciálneho materiálu, ktorý umožňuje vynikajúce absorbovanie otrasov a výrazne zvyšuje ochranu hlavy dieťaťa. Samozrejme, sedačka je plne polstrovaná s vystuženými plochami a odolná proti bočnému nárazu.

Vnútorný bezpečnostný pás je až päťbodový a inštaluje sa v protismere jazdy. Autosedačku veľmi ľahko ukotvíte pomocou 3- bodového pásu vozidla, alebo na iZi Modular báze.

Má slnečnú striešku, nastaviteľnú opierku, a môžete si k nej objednať iZi Modular protišmykové vedenie inštalačného pásu a protišmykovú úpravu spodnej konštrukcie sedačky.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

 

2. Avionaut PIXEL PRO 2021

Najlepšie sedačky pre deti
Autosedačka Avionaut PIXEL PRO 2021

Táto autosedačka taktiež patrí do najvyššej kategórie bezpečnosti sedačiek 0 a 0+. Výhodou je to, že jej poťah môžete ľahko sňať a vyprať – čo sa najmä pri malých deťoch skvelo hodí.

Je veľmi ľahká, má iba 2,5 kilogramu. Inštaluje sa proti smeru jazdy a má navyše ochranu proti bočnému nárazu. Je menej interaktívna (nepoužíva svetelné znamenia, iba zvuky), ale taktiež vám oznámi, či je správne upevnená. Okrem toho je kompatibilná s väčšinou kočíkov na trhu. Hlavnou výhodou tejto autosedačky je jej variabilita a využitie aj mimo auta.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

B) AUTOSEDAČKY OD 9 DO 18 KG

1. Cybex Pallas M-Fix

Autosedačka Cybex
Autosedačka Cybex Pallas M-Fix

Táto autosedačka bude robiť deťom spoločnosť pomerne dlho, keďže rastie spolu s nimi. Chráni pri bočnom náraze a pokiaľ je dieťa menšie, na jeho ochranu je možné použiť aj špeciálny ochranný pultík. Ten funguje ako airbag a ochráni najzraniteľnejšie časti detského tela – vnútorné orgány, hlavu, krčnú chrbticu a hrudník.

Pripevňuje sa pomocou ISOFIX a bezpečnostných pásov. Vie sa prispôsobiť tvaru sedadla. V letných dňoch oceníte ventilačný systém autosedačky, ktorý zabraňuje prehrievaniu detského telíčka. Hlavnou výhodou je nezvyčajný bezpečnostný pultík.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

2. PETITE&MARS Autosedačka Prime II

PETITE&MARS Autosedačka Prime II
PETITE&MARS Autosedačka Prime II

Táto luxusná autosedačka si vás získa príjemným materiálom, ktorý zabezpečuje maximálnu pohodlnosť. Je navrhnutá tak, aby rástla s dieťaťom. Polohovanie je veľmi jednoduché a deti v nej môžu aj spať. Bočná ochrana Side Armor absorbuje silu nárazu skôr, ako sa dostane k dieťaťu.

Menšie deti môžu používať integrované päťbodové bezpečnostné pásy, väčšie deti zase trojbodové pásy vozidla. Je možné ju pripevniť kotvou ISOFIX alebo Top Tether, ale ak ju v aute nemáte, postačí aj bezpečnostný pás.

Hlavová opierka sa dá nastaviť deviatimi spôsobmi a chrbtová opierka piatimi. Potešujúce je, že poťah sa dá jednoducho vyprať, menej pozitívna je jej vyššia cena. Hlavnou výhodou je, že v aute nemusíte mať kotviaci systém.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

 

C) AUTOSEDAČKY OD 15 DO 36 KG

1. Cybex Solution S i-Fix Gold 2021

Detská autosedačka Cybex
Cybex Solution S i-Fix Gold 2021

Okrem tradičného dôrazu na bezpečnosť a pohodlie dieťaťa má táto autosedačka niekoľko špeciálnych vlastností. Opierka hlavy sa dá naklopiť tak, aby zabránila nebezpečnému prepadávaniu hlavy dieťaťa dopredu počas spánku. Zároveň hlavu udržuje v bezpečnej zóne autosedačky.

Má ventilačný systém a až 12 stupňov nastavenia výšky. Rastie s dieťaťom a ovláda sa jednoducho, rodičia to zvládnu aj jednou rukou. Trendové farby a kvalitný povrchový materiál sú u tejto značky taktiež samozrejmosťou. Hlavnou výhodou je maximálna bezpečnosť.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

2. Britax Römer KIDFIX 2 S 2019

Detská autosedačka Britax Römer KIDFIX 2 S 2019
Autosedačka Britax Römer KIDFIX 2 S 2019

Táto sedačka je vhodná pre deti od 3 a pol roka do 12 rokov. Má operadlo v tvare V, čím chráni dieťa pred nárazmi a pritom mu poskytuje priestor na pohyb. Vysoké operadlo je vhodné používať čo najdlhšie, ale aj po jeho odobratí je možné používať podsedák samostatne, pre staršie deti.

Dieťa chráni pred bočnými nárazmi a zaisťuje optimálnu polohu brušného bezpečnostného pásu, aby znížila riziko zranenia v oblasti brucha. Pás istiaci rameno má zase špeciálnu sponu. Hlavná výhoda tejto sedačky – rastie s dieťaťom a budete ju používať celé roky.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

obrázky: heureka.sk, pexels.com

 

Špeciál

Špeciálny obsah na Predetiamamicky.sk