Porovnanie autosedačiek 2021

Pre našich najmenších chceme len to najlepšie. Patrí k tomu aj najbezpečnejšia možnosť prepravy v aute. Pripravili sme pre vás porovnanie autosedačiek, pomocou ktorého vyberiete pre svojho juniora alebo malú princeznú tú najkvalitnejšiu možnosť.

 

V našom teste sme detské autosedačky rozdelili do 3 kategórií: od 0 do 13 kilogramov, od 9 do 18kg,  a od 15 do 36kg. V každej kategórii sme vybrali 2 najlepšie autosedačky pre rok 2021. Merané vlastnosti a výhody autosedačiek si prečítate v popise jednotlivých autosedačiek.

 

A) AUTOSEDAČKY OD 0 DO 13 KG

1. Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix 2020
Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Tento nováčik si získal srdcia rodičov novorodencov vysokým stupňom ochrany bábätka. Má trojbodový bezpečnostný pás a inštaluje sa v protismere jazdy. Pripevňuje sa na základňu, ktorú môžete využiť aj pri ďalších sedačkách tejto značky, pre staršie deti. Je veľmi ľahká a pásy neprekážajú pri vkladaní bábätka do sedačky.

slnečnú striešku, nastaviteľnú opierku, mäkký poťah a to, či ste ju správne nainštalovali, potvrdí zvukovo i svetelne. Získala prívlastok najbezpečnejšia sedačka na trhu. Hlavnou výhodou tejto sedačky je jej bezpečnosť.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

 

2. Avionaut Pixel 2019

Autosedačka Avionaut Pixel 2019

Táto autosedačka taktiež patrí do najvyššej kategórie bezpečnosti sedačiek 0 a 0+. Výhodou je to, že jej poťah môžete ľahko sňať a vyprať – čo sa najmä pri malých deťoch skvelo hodí.

Je veľmi ľahká, má iba 2,5 kilogramu. Inštaluje sa proti smeru jazdy a má navyše ochranu proti bočnému nárazu. Je menej interaktívna (nepoužíva svetelné znamenia, iba zvuky), ale taktiež vám oznámi, či je správne upevnená. Okrem toho je kompatibilná s väčšinou kočíkov na trhu. Hlavnou výhodou tejto autosedačky je jej variabilita a využitie aj mimo auta.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

B) AUTOSEDAČKY OD 9 DO 18 KG

1. Cybex Pallas M-Fix

Autosedačka Cybex Pallas M-Fix
Autosedačka Cybex Pallas M-Fix

Táto autosedačka bude robiť deťom spoločnosť pomerne dlho, keďže rastie spolu s nimi. Chráni pri bočnom náraze a pokiaľ je dieťa menšie, na jeho ochranu je možné použiť aj špeciálny ochranný pultík. Ten funguje ako airbag a ochráni najzraniteľnejšie časti detského tela – vnútorné orgány, hlavu, krčnú chrbticu a hrudník.

Pripevňuje sa pomocou ISOFIX a bezpečnostných pásov. Vie sa prispôsobiť tvaru sedadla. V letných dňoch oceníte ventilačný systém autosedačky, ktorý zabraňuje prehrievaniu detského telíčka. Hlavnou výhodou je nezvyčajný bezpečnostný pultík.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

2. PETITE&MARS Autosedačka Prime II

PETITE&MARS Autosedačka Prime II
PETITE&MARS Autosedačka Prime II

Táto luxusná autosedačka si vás získa príjemným materiálom, ktorý zabezpečuje maximálnu pohodlnosť. Je navrhnutá tak, aby rástla s dieťaťom. Polohovanie je veľmi jednoduché a deti v nej môžu aj spať. Bočná ochrana Side Armor absorbuje silu nárazu skôr, ako sa dostane k dieťaťu.

Menšie deti môžu používať integrované päťbodové bezpečnostné pásy, väčšie deti zase trojbodové pásy vozidla. Je možné ju pripevniť kotvou ISOFIX alebo Top Tether, ale ak ju v aute nemáte, postačí aj bezpečnostný pás.

Hlavová opierka sa dá nastaviť deviatimi spôsobmi a chrbtová opierka piatimi. Potešujúce je, že poťah sa dá jednoducho vyprať, menej pozitívna je jej vyššia cena. Hlavnou výhodou je, že v aute nemusíte mať kotviaci systém.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

 

C) AUTOSEDAČKY OD 15 DO 36 KG

1. Cybex Solution S i-Fix Gold 2020

Detská autosedačka Cybex Solution S i-Fix Gold 2020
Autosedačka Cybex Solution S i-Fix Gold 2020

Okrem tradičného dôrazu na bezpečnosť a pohodlie dieťaťa má táto autosedačka niekoľko špeciálnych vlastností. Opierka hlavy sa dá naklopiť tak, aby zabránila nebezpečnému prepadávaniu hlavy dieťatka dopredu počas spánku. Zároveň hlavu udržuje v bezpečnej zóne autosedačky.

Má ventilačný systém a až 12 stupňov nastavenia výšky. Rastie s dieťaťom a ovláda sa jednoducho, rodičia to zvládnu aj jednou rukou. Trendové farby a kvalitný povrchový materiál sú u tejto značky samozrejmosťou. Hlavnou výhodou je maximálna bezpečnosť.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

2. Britax Römer KIDFIX 2 S 2019

Detská autosedačka Britax Römer KIDFIX 2 S 2019
Autosedačka Britax Römer KIDFIX 2 S 2019

Táto sedačka je vhodná pre deti od 3 a pol roka do 12 rokov. Má operadlo v tvare V, čím chráni dieťa pred nárazmi a pritom mu poskytuje priestor na pohyb. Vysoké operadlo je vhodné používať čo najdlhšie, ale aj po jeho odobratí je možné používať podsedák samostatne, pre staršie deti.

Dieťa chráni pred bočnými nárazmi a zaisťuje optimálnu polohu brušného bezpečnostného pásu, aby znížila riziko zranenia v oblasti brucha. Pás istiaci rameno má zase špeciálnu sponu. Hlavná výhoda tejto sedačky – rastie s dieťaťom a budete ju používať celé roky.

VIAC O AUTOSEDAČKE >>

 

obrázky: heureka.sk, pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Pre deti a mamičky. Snaží sa vám priniesť tie najzaujímavejšie informácie o materstve, deťoch, ale aj o zdraví a životnom štýle mamičiek.