Pre deti a mamičky

Magazín pre mamičky a budúce mamičky

PR

6 tipov, čo kúpiť čerstvej mamičke

 

Idete prvýkrát pozrieť maminu s bábätkom? Či už ich plánujete navštíviť priamo v pôrodnici alebo už v teple ich domova, určite uvítate tieto tipy na darčeky, ktoré čerstvú mamičku potešia. Pri ich písaní sme mysleli na dieťatko, na maminu, ale aj na chvíle, ktoré by mali stráviť partneri osamote.

 

 

1. Starostlivosť o novopečenú maminu

Začneme netypicky – nebudeme sa sústrediť na ten drobný uzlík šťastia, ale na silnú ženu, ktorá ho porodila a teraz sa oňho s láskou stará. Často siahne na dno svojich síl a preto si zaslúži veľa pozornosti zo svojho okolia. Ženské telo prekonáva počas tehotenstva aj po pôrode veľa zmien. A mnohé z nás vedia, že s tým je spojená nespokojnosť so vzhľadom svojho tela a rôzne bolesti.

Doprajte jej trochu čas pre seba počas rehabilitácie, kde ju môžu odborníci naučiť, čo má robiť pre zdravú krčnú chrbticu. Bude to veľmi potrebné, keďže ju čaká dlhé obdobie častého nosenie dieťatka na rukách či kojenia. Niekoľko mesiacov po pôrode môže začať pracovať aj na obnove brušného svalstva, čím odľahčí záťaž chrbtice a zredukuje bolesti na minimum.

Tip: Každá čerstvá rodička sa poteší pekným veciam a pomocníkom do domácnosti. Pozrite si tipy na darček pre mamu.

 

2. Oblečenie pre bábätko

Oblečenie pre novorodenca

 

Klasický darček, ktorým odľahčíte záťaž pre rozpočet rodičov sa môže stať aj nočnou morou. Najmä ak kúpite balenie piatich body, do ktorých už bábätko nevojde alebo tridsiaty pár ponožiek. Nechajte si poradiť skúsenejšími a vopred zistite, čo všetko obsahuje vhodná výbavička pre novorodenca. Ak v nej nájdete kúsky, ktoré by vám inak nenapadlo v obchode hľadať, kúpte práve tieto. Zrejme to nenapadne nikomu inému a váš darček bude originálny a potrebný.

Môžete si zvoliť aj inú cestu a kúpiť bežný kúsok oblečenia pre bábätko v rozkošnom prevedení, napríklad so zaujímavou alebo vtipnou potlačou. Pre dievčatká to môže byť napríklad body s tutu sukňou a pre malých krásavcov roztomilé chlapčenské body pre bábätká so sloníkom.

 

3. Edukatívne hračky

Pre deti chceme to najlepšie a to najviac je vlastná láska a pozornosť. Pomôžme im rozvíjať sa už od útleho detstva. V súčasnosti nájdete množstvo leporel pre novorodencov, ktoré pracujú s jednoduchými kontrastnými farbami a dieťa pri nich dokáže stráviť veľa času.

Podobne edukatívne sú loptičky so špeciálnymi možnosťami úchopu na rozvoj hrubej i jemnej motoriky. Hmat a sluch môžu rozvíjať pomocou kociek vyrobených z rôznych materiálov na každej strane. V prípade, že sa blíži čas Vianoc, na internete nájdete tiež mnoho ďalších nápadov na vhodný vianočný darček pre bábätko.

 

4. Štýlová taška na plienky

Taška na plienky

 

Viete si ju určite predstaviť – obrovská neforemná taška, ktorá sa hompáľa na rúčke kočíka a vlastne v nej nikdy nikto nič nevie nájsť. Už pred časom ju nahradili ruksaky s mnohými jasne tvarovanými priehradkami, do ktorých moderná žena zbalí plienky, náhradné oblečenie, jedlo, čistiace obrúsky, fľašu s pitím a obľúbenú hračku pre dieťa. Ak mamička na svoju kočíkovú tašku nedá dopustiť, kúpte jej modernejšiu verziu s príjemnejším dizajnom.

 

5. Pohodlné a pritom krásne topánky

Čerstvá mamička najskôr všade dieťa nosí na rukách, dlhé hodiny strávi kočíkovaním a po čase bude neustále behať za dieťaťom. Preto každá mamina ocení pohodlnú obuv – teda bez opätkov, s pevnou podrážkou a mäkkou výstelkou. Ak si nie ste istí veľkosťou topánok, kúpte jej príjemné domáce papučky. Inak stavte na pekné tenisky alebo mokasíny. Vyberajte neutrálne farby, ktoré vyzerajú dobre pri akomkoľvek outfite.

 

6. Čas s partnerom

Rodinka s dieťaťom sa rúti do krízy, pokiaľ si na seba partneri nevedia nájsť čas osamote. Skvelý darček, ktorý im môžete darovať, je pozvať ich na večeru a postrážiť im dieťatko – napokon, to bude darček aj pre vás. Prípadne im zaplaťte masáž v najbližšom hoteli, kúpte im lístky do kina alebo do divadla, darujte im poukážku do obľúbenej kaviarne… Možností je neúrekom, no žiaden program by nemal trvať dlhšie ako dve hodiny, aby si to naozaj užili a nebáli sa, že to bez maminy dieťatko nezvládne.

obrázky: unsplash.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Pre deti a mamičky. Snaží sa vám priniesť tie najzaujímavejšie informácie o materstve, deťoch, ale aj o zdraví a životnom štýle mamičiek.