Pre deti a mamičky

Magazín pre mamičky a budúce mamičky

PR

Ako si vybrať správny kočík na zimu

Očakávate prírastok a nový člen rodiny sa rozhodol pre zimu. Nielenže na vás čakajú hodiny kočíkovania v chladnom počasí, ale ani zasnežené a občas neprechodné chodníky vám neurobia práve pekný deň. Na čo dávať pozor pri výbere kočíka na zimu?

 

To najdôležitejšie je …

Kočíky vhodné na zimu by mali mať najmä hlbokú a dostatočne priestrannú vaničku, vysoký podvozok a veľké kolesá. Vanička musí poskytovať dostatok miesta nielen bábätku, ale zmestiť sa musí ešte hrubá deka a poriadny fusak. Zimné fusaky sú nenahraditeľným pomocníkom nejednej mamičky a bábätkám zabezpečujú ten najkvalitnejší komfort a dostatočné teplo. Spokojnosť je teda na oboch stranách.

 

Prečo si všímať ešte aj podvozok a kolesá?

  • Uľahčia manipuláciu,
  • kočík sa vám bude tlačiť omnoho ľahšie a takisto
  • stabilita kočíka bude lepšia.

Tieto tri aspekty by ste mali mať na pamäti, keď sa rozhodnete obzrieť si kočíky, v ktorejkoľvek predajni. Ak si však nebudete napriek tomu istí, v detskom obchode Baby Raptor vám veľmi radi poskytnú bližšie informácie, špecifiká jednotlivých značiek a určite dostanete možnosť si kočíky aj vyskúšať a obzrieť zblízka.

Dnes je ponuka široká a vybrať si máte ozaj z čoho. Kočíky sú štýlové, moderné, dostupné v rôznych farebných variáciách, so vzorom či bez. Aj tie najnáročnejšie mamičky si nepochybne vyberú.

 

Zimné fusaky – povinná výbava kočíka

Zimné fusaky patria do základnej výbavy na zimu. Prečo? Pretože vám garantujú to, že vaše dieťa bude počas prechádzky celý čas v teple. Sú perfektné aj v tom, že nie sú vhodné iba pre kočíky, ale využijete ich tiež v sánkach a niektoré druhy aj v autosedačkách. Aj tú najkvalitnejšiu deku dieťa bez väčších problémov odkope. Zimné fusaky také čosi neodpustia! Niektoré kočíky je možné kúpiť už aj s fusakom. V prípade, že to tak nie je si fusak bez problémov dokúpite.

Dôležité je, aby bol spôsob upínania bezpečnostných pásov v kočíku kompatibilný s fusakom. Najlepšou voľbou sú zimné fusaky, ktoré rastú s dieťaťom. To znamená, že ho viete veľmi jednoducho skrátiť, ale aj predĺžiť. Uprednostniť by ste mali zimné fusaky, ktoré majú možnosť utiahnuť fusak okolo hlavičky a určite dbajte na to, aby bol fusak vode a vetru odolný. Vyrábané sú z rôznych materiálov či už je to vlna, prírodná bavlna, mikrovlákno alebo z ovčieho rúna. Pre alergické detičky sú najvhodnejšie zimné fusaky antialergické, ktoré majú mäkkú vnútornú podšívku.

V súčasnosti sú zimné fusaky módnym doplnkom, vďaka čomu ožijú aj menej výrazné kočíky. Mamičky si môžu zvoliť zaujímavé vzory alebo farby, fusaky s kožušinou či bez nej. K fusakom je možné dokúpiť rukavice na kočík v rovnakom dizajne, vďaka čomu bude teplo aj mamičkám. Zima nemusí byť nepríjemným obdobím, stačí sa na ňu iba dôkladne pripraviť!

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Predetiamamicky.sk