Pre deti a mamičky

Magazín pre mamičky a budúce mamičky

PR

Hľadáte kreatívnu činnosť pre svoje deti? Skúste korálkovanie

Korálkovanie sa môže na prvý pohľad javiť ako zábavka pre dospelých. Áno, je pravda, že pri nej potrebujete poriadnu dávku trpezlivosti, sústredenosti a vycibrenú jemnú motoriku. Na druhej strane je však korálkovanie výborným spôsobom, ako sa týmto zručnostiam priučiť. Preto je vhodnou aktivitou, ktorej sa môžete venovať so svojimi deťmi.  

 

Čo budete na korálkovanie potrebovať

Korálkovanie je technika, ktorou viete vytvárať šperky, ale i iné predmety. Napríklad kľúčenky v tvare zvierat, prívesky na peračníky, stojany na perá alebo figúrky. Preto je táto aktivita vhodná ako pre dievčatá, tak pre chlapcov.

Základom sú korálky, silónová niť na navliekanie a korálková ihla, ktorá nie je na konci ostrá. Niť môžete nahradiť aj jemnejším drôtom, pri ktorom ihlu potrebovať nebudete. Drevený stojan sa používa hlavne pri výrobe komplikovanejších šperkov, preto ho nemusíte nutne vlastniť. Presné návody na tvorbu predmetov si nájdete na internete. Existujú ich stovky, takže rozobrať každý jeden, by sme určite nestihli.

Korálkovanie - náušnice
Náušnica z korálok

 

Dobrá rada:

Ak sa budete púšťať do výroby konkrétneho predmetu, najprv si postup na jeho výrobu dobre naštudujte vy sama. Je potrebné, aby ste dieťaťu vedeli všetko vysvetliť zrozumiteľne. Inak ho táto činnosť prestane veľmi rýchlo baviť.

 

Od akého veku je práca s korálkami vhodná

Pre najmenšie deti, teda vo veku od 2 do 5 rokov nie sú drobné korálky vhodné. Ich motorika ešte nie je na takej úrovni, aby s nimi dokázali pracovať. Korálkovaniu sa však môžete venovať s veľkými drevenými korálmi, z ktorých budete vyrábať len jednoduché náhrdelníky alebo prívesky.

Vo veku 5 – 9 rokov, môžete pracovať s menšími korálkami a postupne vyrábať aj zložitejšie predmety. Komplikovanejšie techniky a výrobu drobných predmetov z korálok by mali s prehľadom zvládnuť deti od 10 rokov.

 

V čom je korálkovanie pre deti prospešné

Korálkovanie - medveď
Medveď z korálok

Pri korálkovaní sa dieťa učí trpezlivosti, sústredenosti a čo je podstatné, rozvíja svoje motorické a senzomotorické schopnosti. Zjednodušene povedané, učí sa, ako skoordinovať svoj zrak, myšlienky a pohyby. Práca s korálkami je veľmi dobrý spôsobom na upokojenie detí, ktoré majú problémy s pozornosťou a učením.

Na druhej strane je potrebné, aby ste si všímali, či táto aktivita vaše dieťa baví a skutočne upokojuje alebo naopak, stáva sa pri nej ešte nervóznejšie. V druhom prípade sa skúste korálkovaniu venovať len v krátkych intervaloch a poprípade nájsť inú, vhodnejšiu, činnosť.

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Predetiamamicky.sk