Pre deti a mamičky

Magazín pre mamičky a budúce mamičky

PR

Top 5 dôvodov, prečo vybrať pre svoje dieťa drevenú hračku

Zakaždým, keď premýšľate o kúpe nových hračiek alebo darčekov pre vaše dieťa, bude rozhodnutie ťažšie a ťažšie. Teraz je to všetko o najnovších technológiách a miniaplikáciách, ktoré zaberajú hrací čas dieťaťa. Predtým, ako sa začali sériovo vyrábať plastové hračky, existovali drevené hračky rôzneho druhu, od kociek po autíčka. Teraz získavajú druhú vlnu popularity, pretože majú jedinečný súbor výhod. Sú očarujúce, nadčasové a jednoducho krásne na pohľad, ale ak potrebujete viac dôvodov na výber vnímavých hračiek, potom je tu našich najlepších 5.

 

Dôvod č. 1: Drevené hračky sú stabilné

Drevo je odolný materiál. Zničenie drevených hračiek si vyžaduje viac ako len hmotnosť malých detí. V porovnaní s plastovými hračkami alebo hračkami vyrobenými z iných materiálov je drevo veľmi stabilné a zriedka sa láme. Je to čiastočne spôsobené skutočnosťou, že veľa drevených hračiek sa vyrába ručne. Pomáha to hračkám spĺňať najvyššie štandardy kvality a hračka sa s trochou starostlivosti dokonca môže stať rodinným dedičstvom. Drevené hračky sú nielen stabilnejšie, ale aj bezpečnejšie. Existuje menej malých kúskov, ktoré sa môžu odlomiť, čo znižuje riziko poranenia detí a riziko prehltnutia malých kúskov.

 

Dôvod č. 2: Drevené hračky trénujú jemné motorické zručnosti

Či už ide o koordináciu, rozhodovanie, flexibilitu alebo vlastný zmysel pre rovnováhu: drevené hračky môžu pomôcť vášmu dieťaťu so všetkými z nich! Vaše dieťa sa hrá, má zábavu a učí sa veci, ktoré sú dôležité pre jeho intelektuálny rozvoj. Napríklad, ak vaše dieťa stavia vežu z hromady drevených blokov, vyžaduje to obratnosť. Vaše dieťa musí nájsť spôsob, ako postaviť drevené kocky takým spôsobom, aby nespadli alebo nezrútili vežu. To trénuje jemné motorické zručnosti a zlepšuje koordináciu. Podobnými hračkami sú aj autíčka vyrobené z dreva. Takéto vnímavé hračky sú ťažšie ako iné hračky, čiže vaše dieťa musí vynaložiť väčšie úsilie na točenie kolies. Táto hra dieťaťa je tiež zameraná na koordináciu a silu. Vaše dieťa sa naučí používať správne množstvo tlaku a energie na to, aby sa autíčko pohybovalo a išlo požadovanou rýchlosťou.

 

Dôvod č. 3: Drevené hračky rozvíjajú fantáziu

Drevené hračky sú jednoduché. Nemajú žiadne zvuky, ktoré prestanú fungovať, ani nemajú blikajúce svetelné efekty. Namiesto preťaženia detských zmyslov hlukmi a svetlami musí dieťa používať svoju vlastnú fantáziu. Čo to znamená? Znamená to, že vaše dieťa potrebuje pri hraní inteligenciu a fantáziu a nebude pasívne naplnené informáciami. Tento druh voľného času je dôležitý pre tvorivý, sociálny, emocionálny a verbálny vývoj dieťaťa. Počas hier s drevenou hračkou je posilnené aj myslenie a argumentačné schopnosti dieťaťa.

Top 5 dôvodov prečo vybrať pre svoje dieťa drevenú hračku

 

Dôvod č. 4: Drevo robí deti šťastnými

V dnešnej dobe veľa detí trávi hodiny sedením so svojimi smartfónmi alebo pred počítačom. To nielen potláča ich intelekt a preceňuje ich mladé mozgy – mnohí rodičia by mohli napísať celé romány o výkyvoch nálady a chamtivosti svojich detí. Ale drevo nám poskytuje nápravu. Kreatívne hračky a interaktívne hranie s hračkami z dreva je upokojujúce a robí deti šťastnými. Vaše dieťa môže relaxovať a je jednoducho osamotené so svojimi vlastnými myšlienkami – bez toho, aby bolo bombardované špeciálnymi efektmi a nepríjemným blikajúcim svetlom, ktoré sa často vyskytuje u iných hračiek alebo aplikácií pre smartfóny.

 

Dôvod č. 5: Drevené hračky sú udržateľné

Jednou z najlepších vecí na drevených hračkách je, že sú šetrné k životnému prostrediu. Vo svete so zmenou klímy, znečistením a zvyšujúcou sa uhlíkovou stopou môžete urobiť niečo pre životné prostredie výberom udržateľnejšej možnosti. Je to vynikajúci spôsob, ako naučiť svoje deti o týchto problémoch, najmä keď sa plastové hračky takmer nikdy nerozložia a pravdepodobne sa zlomia skôr, ako budete mať šancu ich recyklovať. Drevené hračky sú vyrobené z najkvalitnejších dostupných materiálov a do procesu ich výroby nezahŕňajú žiadne nepríjemné chemikálie, a preto chránia životné prostredie pre budúce generácie.

 

Záver

Jedna vec, ktorá nikdy nevyjde z módy sú drevené hračky, ktoré ste kedysi milovali aj vy ako dieťa, a ktoré v súčasnosti prežívajú oživenie. Drevené hračky majú veľa výhod. A čo je najdôležitejšie, vnímavé hračky môžu naučiť vaše deti veľa vecí, ktoré iné hračky jednoducho nedokážu.

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Predetiamamicky.sk