Pre deti a mamičky

Magazín pre mamičky a budúce mamičky

PR

Vianočné záclony ako ideálna dekorácia vášho domu

Vianočné svetelné záclony sú oslnivou dekoráciou, ktorá elegantne zdobí dom v zime. Prinášajú slávnostnú náladu a poskytujú žiarivý zdroj svetla počas dlhých chladných večerov. Tieto závesné svetlá pripomínajú kvapkajúce cencúle a vyzerajú mimoriadne elegantne, takmer magicky. Z finančných a ekologických dôvodov sú najvýhodnejšie LED závesy, ktoré šetria energiu. V súčasnosti trh s LED vianočným osvetlením ponúka modely so žiarovkami vyžarujúcimi studenú alebo teplú bielu, ako aj viacfarebné.

 

Decembrové večery sú najkrajšie osvetlené počas celého roka. K tomu prispievajú nielen vianočné stromčeky spolu s krásnymi dekoráciami, ale aj vianočné záclony, ktorých žiarivé svetlo skrášľuje každú fasádu, zábradlie balkóna, ako aj interiér domu. Aké vianočné záclony si môžeme vybrať a čo môžeme týmito svetielkami ozdobiť?

 

Svetelné záclony

Rastúci záujem o vianočné záclony bol ovplyvňovaný stále populárnejšími LED diódami – dokážu pracovať za každého počasia, nespotrebujú veľké množstvo elektriny, sú ľahko uskladniteľné a pri používaní nepotrebujú toľko starostlivosti ako štandardné osvetlenie. LED vianočné osvetlenie môže vyžarovať svetlo rôznych farieb, bielej, modrej alebo teplej bielej, pričom jedna sada obvykle obsahuje 100 alebo až300 diód. Niektoré sady sú vybavené dodatočnou externou zásuvkou, vďaka ktorej môžete zväčšiť váš záves o ďalšiu súpravu alebo súpravy.

 

Vianočné osvetlenie s rôznymi parametrami

Jednotlivé sady sa líšia svojimi parametrami, ale najbežnejšie vzdialenosti medzi lúčmi sú 10 cm, ako aj vzdialenosť medzi jedným svetelným bodom a nasledujúcim. Lúče môžu byť rovnako dlhé alebo ich dĺžka sa môže líšiť, takže spodná časť záclony pripomína jemnú sínusovú vlnu. Celková dĺžka sady osvetlenia je rôzna – od najkratšej 5 metrovej sady cez 10 m, 20 m až po najdlhšie 30 metrové sady. Farba vodiča spájajúceho jednotlivé LED-ky do zväzkov nie je zanedbateľná – je priehľadná alebo biela, vďaka čomu je v zime neviditeľná a sú odkryté iba žeravé body.

Vianočné záclony ako ideálna dekorácia vášho domu

 

Dom osvetlený svetelnou oponou

Profesionálne vianočné záclony sú ideálne na osvetlenie fasád budov, ako sú napríklad domy, verejné budovy, hotely alebo reštaurácie. Ak chceme, aby sa náš dom počas Vianoc odlišoval od ostatných, oplatí sa premýšľať o jeho zdobení takýmito svetlami. Z tohto dôvodu by sme si mali zvoliť žiarovky určené na vonkajšie použitie, ktoré sa vyznačujú mimoriadnou trvanlivosťou a tiež špeciálnou odolnosťou voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Žiariacu oponu môžeme zavesiť priamo na stenu alebo ju pripevniť pod strechu, aby sa vytvoril dojem, že z jej povrchu tečú cencúle.

 

Svetelná clona v okne

Svetelná clona bude tiež dobre vyzerať v okne izby. Vianočné záclony rozjasnia interiér a mäkké svetlo bude viditeľné aj mimo domu. Pri zavesení svetelných závesov sa oplatí dodržiavať zásadu minimalizmu v dizajne interiéru. Je potrebné si uvedomiť, že najlepší účinok dosiahneme zvolením jednofarebných, nie príliš intenzívnych svetielok. Sieť viacfarebných svetiel by mohla vytvoriť dojem gýča, najmä ak máme v oknách vzorované alebo farebné záclony. Svetelné vianočné záclony sú jednoducho skvelým spôsobom, ako zdôrazniť jedinečnú sviatočnú atmosféru vo vašej domácnosti.

Život svetelných závesov sa samozrejme nekončí decembrom. Sú tak zaujímavým dekoratívnym prvkom, že zdobia konferenčné miestnosti, budovy letovísk a zobrazujú turistické atrakcie. Aj vo vašich interiéroch môžeme využiť svetelné závesy a nájsť im miesto kde budú pútať pozornosť po celý rok. Vďaka tomu ich neskryjete spolu s vianočnými ozdobami, ale využijete ich dlhšie.

 

Tip na záver: Na čo dať pozor, pri ich kúpe

Vianočné záclony sú najčastejšie zavesené na fasádach budov. Vďaka svojej charakteristickej štruktúre pripomínajú pútavé svetelné steny. Mali by ste však pamätať na to, aby ste to neprehnalis ich počtom, pretože veľké množstvo svetla môže namáhať naše oči. Za zmienku tiež stojí, či záves spĺňa normy IP44 alebo IP65.

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Predetiamamicky.sk