Pre deti a mamičky

Magazín pre mamičky a budúce mamičky

PR

Pár tipov, ako potešiť vaše deti

Milujeme ich a najradšej by sme im zniesli modré z neba – áno, reč je o našich deťoch. V súčasnom svete s nekonečnom možností je niekedy ťažké vybrať niečo, z čoho by deti mali radosť a zároveň by to nebola ďalšia hračka, na ktorú o pár dní zabudnú.

Kľúč k dlhotrvajúcemu potešeniu je jednoduchý – venujte deťom svoj čas a pozornosť, ktorú nebudú rušiť mobilné telefóny ani televízia. Jednoducho buďte spolu a možno pri tom môžete vyskúšať aj niektorú z nasledujúcich aktivít.

 

 

Spoločné pečenie

Po zábave pri výrobe cesta, vykrajovaní, šľahaní, plnení a ochutnávaní vás bude čakať sladká dobrota, ale aj kopec riadu a upratovania. Deti však spoločné pečenie naozaj zbožňujú. Na jednej strane sa cítia ako malí vedci, ktorí robia dôležité objavy. Na druhej strane je kuchyňa zrazu plná príjemných vôní a môžu dosýta ochutnávať čokoládové hoblinky a žĺtkový krém. Odvážlivci si zo spoločného pečenia urobia napríklad nedeľnú tradíciu. Mňam!

 

Spoločné pečenie s deťmi

 

Stavanie bunkra

Univerzálne obľúbená činnosť u všetkých detí je stavanie bunkra. Zapojte sa do toho a dodajte stavaniu nejaký príbeh. Chcete sa ochrániť pred nepriateľmi, ste indiáni uprostred prérie, alebo ste práve pristáli na opustenom ostrove? Ak nemáte radi rozhádzané vankúše a matrace, môžete investovať do detskej postele v tvare domčeka. Špeciálny úkryt tak bude mať dieťa k dispozícii kedykoľvek – a možno sa aj z večerného zaspávania stane o niečo príjemnejší rituál.

 

Maľovanie trochu inak

Okrem dobrodružstiev a sladkostí majú deti väčšinou radi, keď sa môžu trochu zašpiniť. Nevieme či ich na tom baví porušovanie zvyčajných pravidiel alebo iba robia rady veci naplno a energicky. Ale ak im dáte sady olejových farieb pre deti a dovolíte im maľovať rukami – bez štetca – úspech je zaručený. Vyberte si rovno kvalitnejšie plátno, možno ich abstraktné umenie bude vhodné aj na stenu do obývačky.

 

Maľovanie s deťmi

 

Vyfarbovanie podľa čísel

Máte doma staršie dieťa s pokojnejšou povahou? V tom prípade sa môžete spolu zabaviť maľovaním podľa čísel. Obrázky s malými plochami označenými číslami podľa toho, akou farbou ich máte zamaľovať, sú už aj voľne dostupné na internete. Na vyfarbovanie nepotrebujete žiadne špeciálne farby, postačia potreby na kreslenie pre školákov.

Kľúčom k úspechu je vaša spoločnosť – vytlačte obrázok aj pre seba. Budete pre svoje dieťa vzorom a raz bude na tieto pokojné chvíle vo vašej prítomnosti s láskou spomínať. Bonusové body dostanete ak popritom budete počúvať pútavú audioknihu. Tak tomu hovoríme skutočný relax.

 

Čas so zvieratkami

Takmer každé dieťa túži po vlastnom zvieratku. Niekde to vyhrá pes alebo mačiatko, inde sa spoliehajú na rybičky alebo morské prasiatko. Zvieratá majú vzácnu schopnosť dostať nás do prítomného okamihu a zabudnúť na problémy. To však neznamená, že sa musíte aicky zaviazať k ich výchove.

S deťmi môžete zájsť venčiť psíkov z útulku alebo ponúknuť pomoc s venčením psíka svojim starším susedom. Domáce zvieratká môžu deti spoznávať, kŕmiť a hladkať aj na kontaktných farmách. Skvelou investíciou do ich budúcnosti je aj jazda na koni.

 

Venčenie šteniatka

 

Deň, keď na všetko poviete áno

Viete, po čom vaše dieťa túži? Dovoľte mu počas jedného dňa vyberať aktivity, jedlá a outfity. Možno ostanete celý deň v pyžame, budete jesť palacinky a hrať hry na počítači. Alebo si oblečiete najkrajšie šaty, urobíte si domáci salón krásy a pôjdete si kúpiť zopár koláčikov do cukrárne.

Aj keď je ťažké vzdať sa dospeláckych názorov a predsudkov, možno si nakoniec tento deň užijete aj vy – detsky hravý a nepredvídateľný. Samozrejme, nesmú chýbať základné pravidlá, aby deti nevymýšľali nič nebezpečné alebo nepríjemné pre ostatných. A ak nie ste pripravení na celý deň, môžete začať napríklad s niekoľkými hodinami, kedy budú deti počuť z vašich úst iba „áno“.

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Pre deti a mamičky. Snaží sa vám priniesť tie najzaujímavejšie informácie o materstve, deťoch, ale aj o zdraví a životnom štýle mamičiek.